Представяме ви второто обучение от серията Застъпници за природата. Темата е „Как да съхраним любмите си места и вековните дървета на България?“. Онлайн обучението ще се проведе на 6 март, събота от 10:00 ч. в zoom.
Уебинарът е безплатен, като се изисква предварителна регистрация: https://zoom.us/meeting/register/tJcocOmrrzIsGtHGKZ1uu8QblLoWae5xskQj
Програмата
- Каква е процедурата за обявяване на нови вековни дървета и защитени теиротории.
- Каква са възможностите за гражданско участие, според Законите за биоразнообразието (ЗБР) и защитените територии (ЗЗТ)?
- Във втората част на обучението ще ви разкажем за новата ни дарителска кампания „Да съхраним вековните дървета на България“, която стартираме от Асоциация на парковете в България и СДП БАЛКАНИ.
Кампания „Да съхраним вековните дървета на България“
До момента в България са обявени за защитени едва 2193 дървета, а тенденцията през последните години е за намаляване на броя на регистрациите. Ние ще се стремим да прекратим тази негативна тенденция, подпомагайки процедурата по обявяване на защитата на минимум 100 вековни дървета на България.
Лектори
Лекторите ще бъдат Тома Белев и Симеон Арангелов от АПБ, а Андрей Ковачев и Петко Цветков от СДП БАЛКАНИ ще се включат в дискусията.
Регистрация
Участието е безплатно след регистрация на следния линк: https://zoom.us/meeting/register/tJcocOmrrzIsGtHGKZ1uu8QblLoWae5xskQj
Обученията „Застъпници за природата“ се организират в рамките на проект „Информирано гражданско участие в полза на природата“, подкрепен от Фонд Активни граждани България по Финансовия механизъм на ЕИП.
На заглавната снимка дъб (горун) край с. Голеш, общ. Годеч, автор: Захари Арсов.